Fabre gondosan körbe rendezte a hernyókat egy virágcserép peremén, úgyhogy a legelső hernyó a legutolsóhoz ért, tehát bezárult a kör. A virágcserép közepére fenyőtűket helyezett, a hernyók táplálékát. A hernyók elindultak, és körbe-körbe jártak órákon át, nap nap után.
Hét teljes napon és éjszakán keresztül tartott a körmenet, aztán a kimerültségtől és az éhezéstől mind egy szálig elpusztultak. A bőséges tápláléktól alig néhány centiméterre szó szerint éhen vesztek, mert összetévesztették a fáradozást a teljesítéssel.
Sok ember követi el ugyanezt a hibát, és emiatt csak töredékét takarítja be annak, amit az élet aratni kínál. Annak ellenére, hogy mindegyikükben kimondhatatlan értékek rejtőznek, nagyon keveset szereznek meg azokból, mert vakon, kérdés nélkül követik a tömeget a sehová sem vezető körben. Olyan módszereket és eljárásokat alkalmaznak, amelyeket semmi más nem igazol, mint a jól ismert fordulat: „Mindig is így csinálták.”
Ebben a tekintetben éppolyan hibásak, mint az egyszeri ember, akit a felesége a boltba küldött ürücombért. Miután az atyafi bevásárolt, a felesége kérdőre vonta, miért nem vágatta le a hentessel az ürücomb végét.

Anya, lánya és veje ekkor elhatározták, hogy fölhívják a nagymamát, oldja meg ő ezt a háromgenerációs rejtélyt. A nagyi rögtön elárulta, hogy ő azért szokta levágni az ürücomb végét, mert a sütője olyan kicsi, hogy nem fér bele egyben. A nagymamának tehát volt indoka a cselekedeteire. Hát nekünk?
Zig Ziglar: Viszlát a csúcson
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése
A megjegyzések moderáltak, jóváhagyás után lesznek láthatóak.
Kattints az ikonra a kódért!
Emoticon beszúrás elé egy szóközt kell tenni.